Skip to content

3701 Panther RdVineland, NJ 08361

Built 1998

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 16, 2019

Property Information

Block7303
Lot32
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page73

Building Details

Building Class16
Description1S-F-AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,960
Acreage1.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,700
21%
Improvement Value:$168,500
79%
Total Assessment$214,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,820+0.7%
2024$6,775+5.0%
2023$6,454+2.9%
2022$6,270+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1998