Skip to content

4962 Mays Landing RdVineland, NJ 08361

Built 1957

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 16, 1997

Property Information

Block7409
Lot42
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page74

Building Details

Building Class16
Description1S-B- -2UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,200
Acreage1.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,600
26%
Improvement Value:$129,200
74%
Total Assessment$174,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,316+0.7%
2024$5,279+5.2%
2023$5,017+3.1%
2022$4,866+1.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1957