Skip to content

2110 Mays Landing RdMillville, NJ 08332

Built 2000
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 31, 2016

Property Information

Block7703
Lot37
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page77

Building Details

Building Class---
DescriptionMOBILE HOME PAR
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage66.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$3,200,000
31%
Improvement Value:$7,128,500
69%
Total Assessment$10,328,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$328,859+0.7%
2024$326,690+5.0%
2023$311,198+2.9%
2022$302,315+1.4%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2000

Property Sale

Sale
$1,350,000
DeedBook 1579, Page 302