Skip to content

2551 Friendship StVineland, NJ 08360

Built 1969

Last Sale Price
$26,500
Last Sale Date
Apr 25, 1977

Property Information

Block908
Lot16
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page9

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage960
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,500
24%
Improvement Value:$82,600
76%
Total Assessment$108,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,442+0.7%
2024$3,419+5.0%
2023$3,257+2.9%
2022$3,164+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$26,500
DeedBook 1261, Page 228

Property Built

Built

Year Built: 1969