Skip to content

108 E Garden RdVineland, NJ 08360

Built 2001

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 6, 2017

Property Information

Block909
Lot33
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page9

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,684
Acreage0.49

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,200
20%
Improvement Value:$148,800
80%
Total Assessment$186,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,922+0.7%
2024$5,883+5.0%
2023$5,604+2.9%
2022$5,444+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2001