Skip to content

7 Sanford AvenueBelleville, NJ 07109

Built 1957

Last Sale Date
Dec 10, 1997

Property Information

Block2202
Lot4
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityBelleville Twp
Tax Map Page22

Building Details

Building Class10
Description1SB1SST CARECTR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage27,956
Acreage1.47

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$1,176,000
21%
Improvement Value:$4,540,600
79%
Total Assessment$5,716,600

Built

Year Built: 1957