Skip to content

127-161 Adelaide StreetBelleville, NJ 07109

Built 1927

Last Sale Date
Sep 17, 2021

Property Information

Block5605
Lot6
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityBelleville Twp
Tax Map Page56

Building Details

Building Class10
Description2SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage29,008
Acreage2.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,728,000
22%
Improvement Value:$6,017,900
78%
Total Assessment$7,745,900

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1927