Property Sale
Sale
$510,000
To:
Sq Ft1,568DeedBook 20230, Page 66224
To:
Year Built: 1939
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $11,663 | +3.0% |
| 2024 | $11,319 | +3.1% |
| 2023 | $10,975 | +1.4% |
| 2022 | $10,825 | +5.7% |
To:
Year Built: 1939
490 De Witt Avenue
Residential
412 Cortlandt Street
Residential
115 Crest Drive
Residential
111 Tappan Avenue
Residential
137 Birchwood Drive
Residential