Skip to content

310 Passaic Avenue C0302Fairfield, NJ 07004

Last Sale Date
Jan 2, 2018

Property Information

Block2801
Lot31.02
QualifierC0302
CountyEssex
MunicipalityFairfield Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class---
Description2SC - 2195SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$98,800
27%
Improvement Value:$267,200
73%
Total Assessment$366,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,818+4.0%
2024$7,514+1.3%
2023$7,419+4.9%
2022$7,075+6.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0