Skip to content

310 Passaic Avenue C0304Fairfield, NJ 07004

Last Sale Date
Jan 2, 2018

Property Information

Block2801
Lot31.02
QualifierC0304
CountyEssex
MunicipalityFairfield Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class---
Description2SC - 2048SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$92,200
27%
Improvement Value:$249,300
73%
Total Assessment$341,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,294+4.0%
2024$7,011+1.3%
2023$6,922+4.9%
2022$6,601+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0