Skip to content

15 Lebeda DriveFairfield, NJ 07004

Built 1956

Last Sale Date
Jun 6, 1995

Property Information

Block3508
Lot7
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityFairfield Twp
Tax Map Page35

Building Details

Building Class17
Description2SF-2812SF
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,616
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$190,400
43%
Improvement Value:$257,300
57%
Total Assessment$447,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,563+4.0%
2024$9,191+1.3%
2023$9,075+4.9%
2022$8,654-6.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1956