Skip to content

2 W Northfield Road(Unit T01)Livingston, NJ 07039

Last Sale Date
Oct 8, 2024

Property Information

Block4701
Lot55
QualifierT01
CountyEssex
MunicipalityLivingston Twp
Tax Map Page47

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningB
Sq Footage---
Acreage2.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$364,800
100%
Total Assessment$364,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,923+3.1%
2024$8,653+2.5%
2023$8,441+1.9%
2022$8,285+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0