Skip to content

200-202 2nd St

Newark, NJ 07107

Built 1920

Last Sale Date
Nov 12, 2024

Property Information

Block1911
Lot13
QualifierX
CountyEssex
MunicipalityNewark City
Tax Map Page26

Building Details

Building Class43
Description2.5SF2UG
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$9,000
9%
Improvement Value:$93,000
91%
Total Assessment$102,000

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920