Property Sale
Sale
$465,000
To:
Sq Ft4,462DeedBook 6183, Page 632
To:
Year Built: 1900
Newark, NJ 07105
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $10,032 | +2.0% |
| 2024 | $9,834 | -0.2% |
| 2023 | $9,850 | -1.7% |
| 2022 | $10,024 | +1.0% |
To:
Year Built: 1900
39 Fillmore St
Residential
55 Darcy St
Residential
109 New York Ave
Residential
319 Ferry St
Residential
300 New York Ave
Residential