Property Sale
Sale
$319,000
To:
Sq Ft2,728DeedBook 6010, Page 857
To:
Year Built: 1900
Newark, NJ 07105
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $7,906 | +2.0% |
| 2024 | $7,751 | -0.2% |
| 2023 | $7,763 | -1.7% |
| 2022 | $7,900 | +1.0% |
To:
Year Built: 1900
18 Fillmore St
Residential
84 Barbara St
Residential
16 Brinsmaid Pl
Residential
47 Cortland St
Residential
90 Houston St
Residential