Property Sale
Sale
$510,000
To:
Sq Ft2,563DeedBook 12009, Page 1035
To:
Year Built: 1900
Newark, NJ 07105
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $8,207 | +2.0% |
| 2024 | $8,045 | -0.2% |
| 2023 | $8,058 | -1.7% |
| 2022 | $8,200 | +1.0% |
To:
Year Built: 1900
94 Houston St
Residential
166 Brill St
Residential
46 Hawkins St
Residential
113 Magazine St
Residential
166 Malvern St
Residential