Property Sale
Sale
$134,500
From:
To:
Sq Ft3,359DeedBook 20150, Page 91948Recorded11/30/2015
From:
To:
Year Built: 1907
Newark, NJ 07112
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $7,268 | +2.0% |
| 2024 | $7,124 | -0.2% |
| 2023 | $7,136 | -1.7% |
| 2022 | $7,262 | +1.0% |
From:
To:
Year Built: 1907
481-483 Irvine Turner Blv
Residential
289 Seymour Ave
Residential
484 Irvine Turner Blvd
Residential
421 Jelliff Ave
Residential
108 Brunswick St
Residential