Property Sale
Sale
$795,000
To:
Sq Ft4,396DeedBook 20250, Page 47675
To:
Year Built: 2004
Newark, NJ 07104
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $9,527 | +2.0% |
| 2024 | $9,339 | -0.2% |
| 2023 | $9,354 | -1.7% |
| 2022 | $9,519 | +1.0% |
To:
Year Built: 2004
772 Summer Ave
Residential
770 Summer Ave
Residential
749 Mt Prospect Ave
Residential
472-474 N 9th St
Residential
597-599 4th St
Residential