Property Sale
Sale
$210,000
To:
Sq Ft3,893DeedBook 5902, Page 574
To:
Year Built: 1917
Newark, NJ 07104
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $6,153 | +2.0% |
| 2024 | $6,032 | -0.2% |
| 2023 | $6,042 | -1.7% |
| 2022 | $6,148 | +1.0% |
To:
Year Built: 1917
66-70 Abington Ave E
Residential
620-622 Clifton Ave
Residential
472-474 N 7th St
Residential
762-764 Clifton Ave
Residential
586-590 Parker St
Residential