Property Sale
Sale
$137,500
To:
Sq Ft2,565DeedBook 5577, Page 238
To:
Year Built: 1915
Newark, NJ 07104
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $8,059 | +2.0% |
| 2024 | $7,900 | -0.2% |
| 2023 | $7,912 | -1.7% |
| 2022 | $8,052 | +1.0% |
To:
Year Built: 1915
298-300 Montclair Ave
Residential
333 Woodside Ave
Residential
295-297 Woodside Ave
Residential
20 Manchester Pl
Residential
753-755 De Graw Ave
Residential