Property Sale
Sale
$567,000
To:
Sq Ft2,356DeedBook 20240, Page 28474
To:
Year Built: 1933
Newark, NJ 07112
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $5,891 | +2.0% |
| 2024 | $5,775 | -0.2% |
| 2023 | $5,784 | -1.7% |
| 2022 | $5,886 | +1.0% |
To:
Year Built: 1933
708-710 De Graw Ave
Residential
273-275 Delavan Ave E
Residential
17 Romaine Pl
Residential
361-363 Parker St
Residential
499-505 Highland Ave
Residential