Skip to content

924 Broadway

Newark, NJ 07104

Last Sale Date
Sep 28, 2037

Property Information

Block835
Lot3
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityNewark City
Tax Map Page5

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.27

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$142,500
74%
Improvement Value:$50,300
26%
Total Assessment$192,800

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 592, Page 376