Property Sale
Sale
$157,000
To:
Sq Ft1,884DeedBook 5448, Page 258
To:
Year Built: 1880
Newark, NJ 07105
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $6,484 | +2.0% |
| 2024 | $6,356 | -0.2% |
| 2023 | $6,366 | -1.7% |
| 2022 | $6,479 | +1.0% |
To:
Year Built: 1880
86 Prospect St
Residential
81 Walnut St
Residential
204 Chestnut St
Residential
89 Delancy St
Residential
87 Ferguson St
Residential