Property Sale
Sale
$182,000
To:
Sq Ft4,995DeedBook 5076, Page 67
To:
Year Built: 1900
Newark, NJ 07105
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $9,450 | +2.0% |
| 2024 | $9,264 | -0.2% |
| 2023 | $9,279 | -1.7% |
| 2022 | $9,443 | +1.0% |
To:
Year Built: 1900
116 Garrison St
Residential
140 Elm St
Residential
148-150 Walnut St
Residential
96 Cliford St
Residential
20 Warwick St
Residential