Property Sale
Sale
$645,000
To:
Sq Ft3,318DeedBook 20220, Page 73086
To:
Year Built: 1897
Newark, NJ 07105
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $7,983 | +2.0% |
| 2024 | $7,825 | -0.2% |
| 2023 | $7,838 | -1.7% |
| 2022 | $7,976 | +1.0% |
To:
Year Built: 1897
340 New York Ave
Residential
224-226 Van Buren St
Residential
96 Jefferson St
Residential
412-414 Lafayette St
Residential
15 Merchant St
Residential