Skip to content

1020 Cooper StWoodbury, NJ 08096

Last Sale Date
Jun 13, 2019

Property Information

Block177
Lot18
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class---
Description1SCB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.49

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$156,800
85%
Improvement Value:$27,700
15%
Total Assessment$184,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,614+3.3%
2024$6,402+2.2%
2023$6,266+1.2%
2022$6,194+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0