Skip to content

50 Wagner AveWoodbury, NJ 08096

Built 1964

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block185
Lot29
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class17
Description2SB-POOL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,318
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,200
18%
Improvement Value:$214,500
82%
Total Assessment$262,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,418+3.3%
2024$9,116+2.2%
2023$8,921+1.2%
2022$8,819+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1964