Skip to content

300 Lee AveWoodbury, NJ 08096

Built 1985

Owner
---
Last Sale Price
$330,000
Last Sale Date
Apr 17, 2025

Property Information

Block190
Lot13
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,844
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$51,100
25%
Improvement Value:$153,400
75%
Total Assessment$204,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,331+7.1%
2024$6,846-1.4%
2023$6,945+1.2%
2022$6,865+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$330,000
Sq Ft1,844DeedBook 7164, Page 247Recorded4/23/2025

Property Built

Built

Year Built: 1985