Skip to content

403 Tarpy DrWoodbury, NJ 08096

Built 2010

Last Sale Price
$475,000
Last Sale Date
Jun 15, 2024

Property Information

Block233
Lot132
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page21

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,072
Acreage0.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,500
17%
Improvement Value:$233,600
83%
Total Assessment$281,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,077+3.3%
2024$9,754+3.5%
2023$9,427+1.2%
2022$9,319+1.9%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$475,000
Sq Ft2,072DeedBook 7047, Page 177Recorded8/7/2024

Property Sale

Sale
$430,000
Sq Ft2,072DeedBook 6726, Page 131Recorded8/5/2022

Property Sale

Sale
$303,190
DeedBook 4814, Page 226

Property Built

Built

Year Built: 2010

Property Sale

Sale
$600,000
DeedBook 4045, Page 335