Skip to content

Bellemore Ave(Block 250 Lot 21)Woodbury, NJ 08096

Last Sale Price
$29,000
Last Sale Date
Mar 29, 1985

Property Information

Block250
Lot21
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page22

Building Details

Building Class---
DescriptionSHED
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$4,600
53%
Improvement Value:$4,100
47%
Total Assessment$8,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$312+3.3%
2024$302+2.2%
2023$295+1.2%
2022$292+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$29,000
DeedBook 1513, Page 342