Skip to content

1923 Bellemore AveWoodbury, NJ 08096

Built 1965

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block250
Lot7
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page22

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,382
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,600
18%
Improvement Value:$134,500
82%
Total Assessment$164,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,633+3.5%
2024$5,444+2.3%
2023$5,323+1.2%
2022$5,259+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1965