Skip to content

115 Cobblestone LnWestville, NJ 08093

Built 1956

Last Sale Price
$220,000
Last Sale Date
Dec 14, 2006

Property Information

Block25
Lot13
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page3

Building Details

Building Class17
Description1SB
Dwellings1
ZoningR6
Sq Footage1,836
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,500
19%
Improvement Value:$170,100
81%
Total Assessment$209,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,514+3.3%
2024$7,273+2.2%
2023$7,118+1.2%
2022$7,036+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$220,000
DeedBook 4320, Page 103

Property Built

Built

Year Built: 1956