Skip to content

2006 Pasadena AveWoodbury, NJ 08096

Vacant Land

Last Sale Price
$95,000
Last Sale Date
Apr 30, 2001

Property Information

Block274
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage2,060
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$34,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,230+3.3%
2024$1,190+2.2%
2023$1,165+1.2%
2022$1,151+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$95,000
DeedBook 3255, Page 187

Property Sale

Sale
$30,000
DeedBook 2151, Page 302