Skip to content

2018 Pasadena AveWoodbury, NJ 08096

Built 1955

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block274
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class17
Description1SFS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage984
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,200
34%
Improvement Value:$67,700
66%
Total Assessment$101,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,403+3.6%
2024$3,286+2.3%
2023$3,211+1.3%
2022$3,171+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1955