Skip to content

1910 Wynnwood AveWoodbury, NJ 08096

Built 1989

Last Sale Price
$270,000
Last Sale Date
May 11, 2021

Property Information

Block292
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,088
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,500
20%
Improvement Value:$148,000
80%
Total Assessment$184,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,364+3.4%
2024$6,152-1.8%
2023$6,266+1.2%
2022$6,194+1.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$270,000
Sq Ft2,088DeedBook 6477, Page 32Recorded5/18/2021

Property Sale

Sale
$227,000
DeedBook 4256, Page 66

Property Built

Built

Year Built: 1989