Skip to content

957 Boundary RdWenonah, NJ 08090

Built 2009

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 20, 2003

Property Information

Block405
Lot30
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page34

Building Details

Building Class17
Description2S1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,876
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,200
17%
Improvement Value:$181,700
83%
Total Assessment$218,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,848+3.3%
2024$7,596+2.2%
2023$7,434+1.2%
2022$7,348+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2009