Skip to content

1308 Glassboro RdWoodbury Heights, NJ 08097

Built 1958

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 13, 2015

Property Information

Block414
Lot24
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page38

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,148
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$27,700
19%
Improvement Value:$115,800
81%
Total Assessment$143,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,144+3.3%
2024$4,979+2.2%
2023$4,873+1.2%
2022$4,817+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1958