Skip to content

455 Cedarcrest RdWenonah, NJ 08090

Built 1956

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 18, 2021

Property Information

Block534
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page41

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,119
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,600
23%
Improvement Value:$121,300
77%
Total Assessment$157,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,661+3.3%
2024$5,479+2.2%
2023$5,362+1.2%
2022$5,301+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1956