Skip to content

909 Davis StWoodbury, NJ 08096

Built 1950

Last Sale Price
$65,000
Last Sale Date
Jul 15, 2011

Property Information

Block416
Lot26
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page38

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage672
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$23,400
36%
Improvement Value:$41,600
64%
Total Assessment$65,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,330+3.3%
2024$2,256+2.2%
2023$2,207+1.2%
2022$2,182+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$65,000
DeedBook 4892, Page 262

Property Built

Built

Year Built: 1950