Skip to content

71 Blackwood BarnsboroSewell, NJ 08080

Built 1995

Last Sale Date
Apr 4, 1994

Property Information

Block417
Lot17
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page47

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,520
Acreage2.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$69,300
25%
Improvement Value:$207,800
75%
Total Assessment$277,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,934+3.3%
2024$9,615+2.2%
2023$9,410+1.2%
2022$9,302+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1995

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 2410, Page 75