Skip to content

733 Tacoma BlvdWestville, NJ 08093

Built 1930

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block449
Lot7
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.2

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,107
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,200
33%
Improvement Value:$78,100
67%
Total Assessment$116,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,169+3.3%
2024$4,036+2.2%
2023$3,950+1.2%
2022$3,904+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1930