Skip to content

432 Carson AveWoodbury, NJ 08096

Built 1954

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 13, 2013

Property Information

Block461
Lot18
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page8.3

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage912
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,500
36%
Improvement Value:$68,400
64%
Total Assessment$106,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,832+3.3%
2024$3,709+2.2%
2023$3,630+1.2%
2022$3,589+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1954