Skip to content

1966 Mckee AveWoodbury, NJ 08096

Built 1959

Last Sale Date
Jan 31, 2063

Property Information

Block487
Lot52
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page18.1

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,032
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,500
22%
Improvement Value:$145,900
78%
Total Assessment$187,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,468+3.4%
2024$6,253+2.3%
2023$6,114+1.2%
2022$6,041-2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 1060, Page 238

Property Built

Built

Year Built: 1959