Skip to content

127 Winterberry WayWoodbury, NJ 08096

Built 2011

Last Sale Price
$238,048
Last Sale Date
Apr 28, 2011

Property Information

Block5.44
Lot3
QualifierC0127
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description3SFAG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,384
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,000
17%
Improvement Value:$197,000
83%
Total Assessment$237,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,496+3.3%
2024$8,224+2.2%
2023$8,049+1.2%
2022$7,956+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$238,048
DeedBook 4867, Page 235

Property Built

Built

Year Built: 2011

Property Sale

Sale
$85,000
DeedBook 4832, Page 173