Skip to content

303 Passaic StWoodbury, NJ 08096

Built 1957

Last Sale Price
$27,000
Last Sale Date
Jun 14, 2002

Property Information

Block505
Lot25
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page21.1

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,193
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,200
33%
Improvement Value:$78,700
67%
Total Assessment$117,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,227+3.3%
2024$4,091+2.2%
2023$4,004+1.2%
2022$3,958+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$27,000
DeedBook 3439, Page 135

Property Sale

Sale
$17,000
DeedBook 1479, Page 1173

Property Built

Built

Year Built: 1957