Skip to content

324 Lafayette AveWenonah, NJ 08090

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 25, 2019

Property Information

Block547
Lot36
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page42

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,392
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,900
25%
Improvement Value:$114,600
75%
Total Assessment$153,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,503+8.4%
2024$5,076+2.3%
2023$4,963+6.7%
2022$4,653+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960