Skip to content

65 Bruce DrWoodbury, NJ 08096

Built 1960

Last Sale Price
$89,900
Last Sale Date
Sep 30, 1988

Property Information

Block578
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page18.3

Building Details

Building Class17
Description1SF POOL1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,374
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,800
22%
Improvement Value:$151,400
78%
Total Assessment$195,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,998+3.3%
2024$6,773+2.2%
2023$6,629+1.2%
2022$6,553+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$89,900
DeedBook 1792, Page 114

Property Built

Built

Year Built: 1960