Skip to content

12 Craig DrWoodbury, NJ 08096

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 29, 2023

Property Information

Block580
Lot10
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page18.3

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage936
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,700
27%
Improvement Value:$118,000
73%
Total Assessment$162,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,833+3.3%
2024$5,646+5.8%
2023$5,335+1.2%
2022$5,274+2.7%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$35,000
DeedBook 1485, Page 992

Property Built

Built

Year Built: 1960