Skip to content

328 Lycoming AveWenonah, NJ 08090

Built 1957

Last Sale Price
$210,000
Last Sale Date
Mar 23, 2022

Property Information

Block588
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page41

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,267
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,500
31%
Improvement Value:$96,700
69%
Total Assessment$139,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,990+3.3%
2024$4,830+7.9%
2023$4,477+1.2%
2022$4,423+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$210,000
Sq Ft1,267DeedBook 6652, Page 280Recorded3/30/2022

Property Built

Built

Year Built: 1957