Property Sale
Sale
$193,000
Sq Ft1,152DeedBook 6282, Page 295Recorded5/20/2020
Year Built: 1958
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $5,926 | +3.3% |
| 2024 | $5,736 | +2.2% |
| 2023 | $5,614 | +11.2% |
| 2022 | $5,049 | +2.1% |
Year Built: 1958
536 Allegheny Rd
Residential
708 Poplar Ave
Residential
372 Ursinus St
Residential
578 Princeton Blvd
Residential
572 Lehigh Rd
Residential